Co w Hucie piszczy? #kwiecień

Plac Centralny pięknie zakwitł a to może oznaczać tylko jedno… nadeszła prawdziwa wiosna! 🙂 Pogoda sprzyja przede wszystkim spędzaniu czasu na świeżym powietrzu ale nie tylko… Łapcie przegląd kwietniowych wydarzeń 🙂

 

 7 kwietnia 54. Nowa Huta. Dlaczego nie?! Andrzej i Maja Sikorowscy. Koncert dla Pól Nadziei

54. odsłona projektu kulturalno-społecznego, organizowanego nieprzerwanie od 14 lat w Nowej Hucie dla krakowian i nie tylko. Od zarania istnienia jego organizatorami są Porozumienie Dzielnic Nowohuckich i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, a od roku 2011 – także Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty.

Podczas wiosennego koncertu, tradycyjnie dedykowanego Polom Nadziei wystąpią Andrzej i Maja Sikorowscy z zespołem. Wydarzenie poprowadzi dyrektor artystyczna cyklu – Lidia Jazgar.

http://www.laznianowa.pl/art/54nowahutadlaczegonie


Zróbmy sobie dzień sąsiada!

11 kwietnia  (środa) 18.00-20.00– Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków

Na co dzień mijamy się w windzie na klatce, ulicy… A co gdyby wspólnie z sąsiadami spędzić jedno popołudnie?

Podczas spotkania:
· Poznasz ideę Dni Sąsiada
· Dowiesz się jak zorganizować Dzień Sąsiada krok po kroku.
· Zdobędziesz inspiracje od realizatorów wydarzeń sąsiedzkich w ramach akcji Pikniki Wszystkich Parków
· Dowiesz się jak możemy Ci pomóc w organizacji Dnia Sąsiada w Twojej okolicy

Więcej informacji: Dzień sąsiada


12 kwietnia Teatr Ludowy – Spektakl Sędziowie 

Sędziowie – ostatni dramat Stanisława Wyspiańskiego, pisany i redagowany w obliczu ostatecznej perspektywy, śmierci – to wielki sąd nad światem.
Pisarz sięgnął po historię rodem ze współczesnej mu kroniki kryminalnej: o zabójstwo ciężarnej służącej zostaje oskarżony syn miejscowego bogacza. Tak rozpoczyna się bardzo czarna, gorzka opowieść o ludziach pozbawionych choćby cienia pokory, życzliwości czy empatii. Jednak w ten wątek kryminalny obok historii zdrady i dzieciobójstwa, przemocy i przekupstwa, wplecione zostają też wielkie namiętności: miłość kobiety do mężczyzny i ojca do syna. Pospolita zbrodnia nabiera na tym tle rozmiarów greckiej tragedii. Tam gdzie krzywda i zbrodnia pojawia się zemsta i kara. I choć sędziowie rozstrzygający sprawę w groteskowy sposób nie dorastają do wymiaru tragedii, w jakiej z urzędu biorą udział, próbują ferować wyroki. Mimo nich jednak na oczach widzów staje się sąd ostateczny – ostatecznie rozstrzygający o winie i karze.

Więcej informacji: http://ludowy.pl/spektakl/96-sedziowie


19 kwietnia na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury w charytatywnym koncercie wystąpi Kayah w towarzystwie Orkiestry Wieniawa. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na cele statutowe Stowarzyszenia Przyszłość, które zostało założone przez rodziców dzieci z autyzmem i nieustannie wspiera działalność Centrum Autyzmu. Będzie można usłyszeć największe przeboje Kayah takie jak „Muszlo moja”, „Supermenka” czy „Testosteron” w nowych aranżacjach autorstwa Mariusza Dziubka oraz najnowszy singiel artystki. Ukłonem w stronę fanów jazzu jest funkowo-jazzowo-fusionowa aranżacja utworu-niespodzianki na orkiestrę oraz Bit Mad Project autorstwa Mateusza Honisza. Koncert rozpocznie się o 19:00, bilety w cenie 80 zł do nabycia -> Bilety Kayah


25 kwietnia Kabaret Hrabi w Nowohuckim Centrum Kultury!

Najnowszy program kabaretu Hrabi. „Patrzcie, idzie nasz miejscowy cyrkuśnik”! – lata temu usłyszał Dariusz Kamys, wchodząc do sklepu spożywczego. Niech więc tak będzie! Cyrkuśniki – Aktorzy na usługach publiczności. Wszystko dla niej. Hrabi do usług.

https://nck.krakow.pl/kabaret-hrabi-cyrkusniki-2017/