Co w Hucie piszczy? #luty

Zapraszamy na najciekawsze wybrane przez nas wydarzenia w lutym 🙂 Mnóstwo atrakcji zwłaszcza dla najmłodszych mieszkańców naszej dzielnicy a wszystko to z powodu FERII ! 😀 Miesiąc zapowiada się fantastycznie dla miłośników fotografii bo w Nowohuckim Centrum Kultury wystawa World Press Photo! Ale obiecujemy, że w tekście każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

12-23.02 g. 11:00 Festiwal Teatrów dla dzieci Nowohuckie Centrum Kultury 

Festiwal jest unikatowym wydarzeniem organizowanym od ponad 20 lat przez Nowohuckie Centrum Kultury. Festiwal – odbywający się rok rocznie podczas ferii zimowych – służy nie tylko popularyzacji sztuki teatralnej wśród dzieci i młodzieży, ale także kształceniu kultury teatralnej i wyrabianiu nawyków obcowania z kulturą. Przez 10 dni festiwalowych, na Scenie NCK, będzie można zobaczyć 10 różnych spektakli adresowanych do młodych widzów. Podczas najbliższej edycji Festiwalu zaplanowano także szereg wydarzeń towarzyszących, wzbogacających program festiwalowy i angażujących młodych widzów do jeszcze intensywniejszego poznania specyfiki świata teatru. Będą m.in. spektakle dla najnajów, warsztaty teatralne i edukacyjne.

Na scenie nck między innymi takie bajkowe hity jak Jaś i Małgosia, Przygody Koziołka Matołka, Calineczka ! 🙂

Szczegóły: https://nck.krakow.pl/festiwal-teatrow-dla-dzieci-2018/

Dokładny program Festiwalu:  Program Festiwalu Teatrów dla Dzieci 2018

Bilety kosztują 20 zł, każdy spektakl rozpoczyna się o 11:00

nowa huta


9-02 – 1.03 SIŁA FOTOGRAFII                     Nowohuckie Centrum Kultury 

Mega informacja dla wszystkich fanów fotografii! w Nowohuckim Centrum Kultury, aż 5 wystaw 🙂 Wsród nich pierwszy raz w Nowej Hucie wystawa World Press Photo 😀 Co jeszcze?

nowa huta


11.02 g. 19:00 Hotel Westminster                               Teatr Ludowy

„Hotel Westminster”, to brawurowa opowieść o hotelowo-miłosnych perypetiach przystojnego posła i wiceministra partii rządzącej, oczywiście z udziałem jego żony, kochanki oraz „zaradnego inaczej” asystenta, posłanki partii opozycyjnej i egzotycznego kelnera… w którego wcielił się Hai Bui Ngoc „NAM” – mistrz Kung Fu

Szczegóły: http://ludowy.pl/spektakl/27-hotel-westminster 

Bilety: 50 zł/40 zł

teatr ludowy


14.02 „Kocham Nową Hutę IV” – 10000 bezpłatnych kalendarzy na walentynki.         Fundacja Promocji Nowej Huty

Akcja „Kocham Nową Hutę” powoli staje się tradycją 😉
Będą kalendarze i … narazie zachowamy to w tajemnicy ale gwarantujemy, że jak co roku zrobimy w Hucie pozytywne zamieszanie!
Dołączajcie do wydarzenia i bądźcie razem z nami w Walentynki 🙂

Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku https://www.facebook.com/events/452728255155230/

darmowe kalendarze na walentynki


16-18.02 g. 19:00 Pelcia, czyli jak nie odnieść sukcesu. Łaźnia Nowa

W autorskim spektaklu Joanny Szczepkowskiej, 60-letnia kobieta przypadkowo spotyka młodego lidera ekstrawaganckiego zespołu muzycznego. Dla chłopaka wejście w świat bohaterki jest jak przekroczenie magicznego progu, za którym znajduje się nierealne doświadczenie i zaczyna wchodzenie w szaleństwo. Dwa zupełnie odmienne spojrzenia, dwie różne epoki i przede wszystkim – dwa pokolenia, koncertowo prowadzące ze sobą osobliwą grę, w której ścierają się dwie odmienne osobowości: samotna z wyboru i nieodnajdująca się we współczesnym świecie Marta oraz goniący za sukcesem, rozgłosem i ciągłym „dzianiem się” Piotr.  Co wyniknie z tego spotkania? Jaką tajemnicę kryje Marta? I kim jest tytułowa Pelcia?

Szczegóły: http://www.laznianowa.pl/art/pelcia

bilety: 50 zł/30 zł

łaźnia nowa, nowa huta


23.02  g. 19:00 Paweł Domagała – Koncert                                         Nowohuckie Centrum Kultury 

Paweł Domagała – jeden z najbardziej rozpoznawanych aktorów młodego pokolenia. W jego dorobku znajduje się wiele ról teatralnych, serialowych, a także filmowych. Nie każdy jednak wie, że drugą największą pasją Pawła oprócz aktorstwa jest muzyka. Pisze i wykonuje swoje piosenki od wielu lat, spełniając się artystycznie również na tym polu. Ostatni koncert w ramach trasy TOUR 2 promującej debiutancki krążek Pawła Domagały.

 

Szczegóły: https://nck.krakow.pl/pawel-domagala-opowiem-ci-o-mnie/

Bilety: 80 zł

nowa huta